Skip to content

Czym kierować się przy wyborze oferty noclegu?

Spis treści

W ciągu roku, kiedy planujemy nasze wyjazdy, poświęcamy pewną ilość czasu na pracę z różnymi portalami w celu rezerwacji noclegów. Nie mamy zbyt dużego wyboru. Jest kilku liderów, którzy monopolizują rynek.

W rzeczywistości portale te pobierają bardzo niską prowizję od swoich klientów i oferują najlepsze ceny w danym dniu.

Nie zawsze jednak są one w stanie dostarczyć wszystkich informacji, które mogą być dla nas istotne: zdjęć pokoi i ich wnętrz, szczegółowego opisu usług hotelowych, opinii poprzednich gości itp.

O ile rezerwacja pokoju hotelowego jest zazwyczaj stosunkowo prostym procesem, o tyle wybór miejsca na nocleg podczas kolejnej podróży może być nieco trudniejszy. Ale my mamy wszystko pod kontrolą!

Planując podróż, należy wziąć pod uwagę wielkość i liczbę osób podróżujących z Tobą. Gdy już będziesz mieć te informacje, czas zacząć szukać noclegów.

Aby to ułatwić, istnieje obecnie kilka firm, które zbierają oferty setek hoteli z całego kraju. Agregatory te pozwalają podróżnym porównać ceny i udogodnienia w jednym miejscu – co może być szczególnie pomocne, jeśli zależy Ci na znalezieniu korzystnej oferty lub podróżujesz z przyjaciółmi lub członkami rodziny, którzy mają różne gusta, jeśli chodzi o zakwaterowanie.

Planowanie podróży nie zawsze jest łatwe. Często chcemy odwiedzić miejsca historyczne i malownicze, ale chcemy też zatrzymać się w miejscu, które jest niedrogie.

Często nocleg służy do spania, a nie zwiedzania. Często wybieramy miejsce na nocleg poza dużymi, drogimi centrami miast, aby zminimalizować wydatki. Ważne jest jednak, aby mieć dostęp do centrum miasta i szybki transport do niego.

Oczywiście, niejednokrotnie dopełnieniem wyjazdu jest nocleg w zamkowych komnatach lub w apartamencie na ostatnim piętrze apartamentowca z widokiem na morze, gdzie pachnące pomidory uzupełniają wyśmienitą pizzę.

Innym razem, przeglądając oferty, możemy skorzystać z noclegu w przyczepie kempingowej lub w apartamencie w starej carskiej szkole. Jeśli jest okazja do przygody, to warto z niej skorzystać – całą tę egzotykę oferuje wspomniany serwis. Zazwyczaj, ale nie zawsze!

Pierwszym wyborem do sprawdzania ofert okazał się Booking kontakt.

Decydując się na jedno miejsce do rezerwacji noclegów na typową wycieczkę, otrzymujemy typowy pakiet korzyści, o który również nietrudno u konkurencji:

* Dobre oferty w jednym miejscu z wizualizacją ciągłości rezerwacji w kalendarzu;

* Płatność kartą za pomocą sprawdzonego kanału;

* Dokładne współrzędne GPS lokalizacji miejsca. Adresy różnią się między sobą;

* Programy lojalnościowe w ramach jednego brokera;

* Względnie zweryfikowane recenzje wraz z profilem osoby wystawiającej recenzję. Np. rodzina z dziećmi, osoba samotna lub na emeryturze;

* Jeden sposób, aby skontaktować się z gospodarzem obiektu za pośrednictwem portalu rezerwacyjnego.

3 komentarze

 1. Grześ
  21 czerwca 2022 @ 11:09

  Cieszę się, że to zrobiłem, ponieważ z tego artykułu dowiedziałem się, na co zwracać uwagę przy wyborze dobrej oferty.

  Dowiedziałem się, że należy być ostrożnym wobec ofert, które są zbyt piękne, by mogły być prawdziwe.

 2. Konrad
  21 czerwca 2022 @ 11:10

  Super wiedzieć, że na przykład, jeśli cena jest zbyt korzystna, aby mogła być prawdziwa, to prawdopodobnie tak jest. Dlatego cieszę się, że przed dokonaniem zakupu zrobiłem rozeznanie!

 3. Jacek
  21 czerwca 2022 @ 11:11

  Kolejną rzeczą, jakiej nauczyłem się z tego artykułu, jest to, że ważne jest, aby wiedzieć, ile inni ludzie płacą za produkty lub usługi, co pozwoli zorientować się, czy sami zawierają korzystne umowy. Jeśli ktoś wcześniej przeprowadzi badania, będzie wiedział, czy rzeczywiście ma dobrą ofertę, czy też jego oferta jest zbyt wysoka/niska w porównaniu z tym, co oferują inni.

Dodaj komentarz