Skip to content

Dwie osoby jadące hulajnogą zderzyły się z taksówką. Tragedia w centrum Olsztyna.

Spis treści

10 maja dwoje młodych ludzi jechało skuterem po Alei Piłsudskiego, kiedy zostali potrąceni przez taksówkarza. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13.00 w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

-Według wstępnych ustaleń policji, na al. Piłsudskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch młodych osób jadących skuterem i kierowcy Citroena. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Pierwsi na pomoc rannym ruszyli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy w tym czasie w pobliskim budynku szkolili się z udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnił sierż. sztab. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem około godziny 20:00. Policja ustaliła, że skuter poruszał się po ścieżce rowerowej, kiedy został uderzony przez samochód. Kierowca samochodu nie zauważył skutera i zderzył się z nim, powodując poważne obrażenia u dwóch osób jadących na skuterze.

Funkcjonariusze nie zidentyfikowali jeszcze sprawcy tego zdarzenia, ale policja podjęła decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy za niezachowanie szczególnej ostrożności w miejscu oznaczonym jako przejście dla pieszych połączone z przejazdem dla rowerów.

Poszkodowani w kolizji 17-latek i 17-latka nie odnieśli poważnych obrażeń, ale zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

Czytaj więcej: https://taxi-24.com.pl/

 

5 komentarzy

 1. Tomek
  12 maja 2022 @ 09:38

  Pierwszej pomocy udzielili przechodnie i ratownik medyczny. Brawo należy się nagroda dla Was!

 2. Ania
  12 maja 2022 @ 09:41

  Przykre to jest, że służby dbającę o bezpieczeństwo tak reagują, ale zadowalające, że przechodnie reagują i są świadomi sytuacji.

 3. Sylwek
  12 maja 2022 @ 09:43

  Im więcej osób będzie się wzajemnie pilnować, tym bezpieczniejsi będziemy wszyscy!

 4. Aldona
  12 maja 2022 @ 09:44

  Dobra wiadomość jest taka, że osoby, które widziały zdarzenie, były w stanie interweniować i same zgłosić przestępstwo.

  Dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy są świadomi i potrafią zareagować, gdy coś takiego ma miejsce!

 5. Arek
  12 maja 2022 @ 09:47

  Bardzo się cieszę, że nic Ci się nie stało!

  Wiem, że było to niepokojące doświadczenie, ale mam nadzieję, że zachęci Was ono do zwracania większej uwagi na otoczenie i gotowości do reagowania w razie potrzeby.

Dodaj komentarz