Skip to content

Dwie osoby jadące hulajnogą zderzyły się z taksówką. Tragedia w centrum Olsztyna.

10 maja dwoje młodych ludzi jechało skuterem po Alei Piłsudskiego, kiedy zostali potrąceni przez taksówkarza. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Do zdarzenia doszło przed godziną 13.00 w pobliżu Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

-Według wstępnych ustaleń policji, na al. Piłsudskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch młodych osób jadących skuterem i kierowcy Citroena. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Pierwsi na pomoc rannym ruszyli funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, którzy w tym czasie w pobliskim budynku szkolili się z udzielania pierwszej pomocy – wyjaśnił sierż. sztab. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Policja prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj wieczorem około godziny 20:00. Policja ustaliła, że skuter poruszał się po ścieżce rowerowej, kiedy został uderzony przez samochód. Kierowca samochodu nie zauważył skutera i zderzył się z nim, powodując poważne obrażenia u dwóch osób jadących na skuterze.

Funkcjonariusze nie zidentyfikowali jeszcze sprawcy tego zdarzenia, ale policja podjęła decyzję o zatrzymaniu mu prawa jazdy za niezachowanie szczególnej ostrożności w miejscu oznaczonym jako przejście dla pieszych połączone z przejazdem dla rowerów.

Poszkodowani w kolizji 17-latek i 17-latka nie odnieśli poważnych obrażeń, ale zostali przewiezieni do szpitala na leczenie.

Czytaj więcej: https://taxi-24.com.pl/

 

5 komentarzy

 1. Tomek
  12 maja 2022 @ 09:38

  Pierwszej pomocy udzielili przechodnie i ratownik medyczny. Brawo należy się nagroda dla Was!

 2. Ania
  12 maja 2022 @ 09:41

  Przykre to jest, że służby dbającę o bezpieczeństwo tak reagują, ale zadowalające, że przechodnie reagują i są świadomi sytuacji.

 3. Sylwek
  12 maja 2022 @ 09:43

  Im więcej osób będzie się wzajemnie pilnować, tym bezpieczniejsi będziemy wszyscy!

 4. Aldona
  12 maja 2022 @ 09:44

  Dobra wiadomość jest taka, że osoby, które widziały zdarzenie, były w stanie interweniować i same zgłosić przestępstwo.

  Dobrze wiedzieć, że są ludzie, którzy są świadomi i potrafią zareagować, gdy coś takiego ma miejsce!

 5. Arek
  12 maja 2022 @ 09:47

  Bardzo się cieszę, że nic Ci się nie stało!

  Wiem, że było to niepokojące doświadczenie, ale mam nadzieję, że zachęci Was ono do zwracania większej uwagi na otoczenie i gotowości do reagowania w razie potrzeby.

Dodaj komentarz