Skip to content

Limit faktoringu, który jest przydzielony przez Alior Bank wynosi do 3 mln zł

Spis treści

Faktoring częściowy to szybki sposób na poprawę płynności finansowej firmy. Propozycja Alior Banku skierowana jest do małych, średnich i dużych firm, które współpracują z grupą stałych, sprawdzonych kontrahentów i rozliczają się w złotówkach.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Alior Banku. Alior Bank wykorzystuje drogę telefoniczną do komunikacji z klientami i osobami zainteresowanymi poprzez telefon alior bank.

Wiele przedsiębiorstw korzysta z usług kontrahentów, którzy dostarczają im produkty lub wykonują prace na ich zlecenie. W takich sytuacjach nierzadko zdarza się, że kontrahent nie otrzymuje od firmy natychmiastowej zapłaty, ale raczej po upływie jakiegoś czasu (na przykład 30 dni). Oznacza to, że kontrahent musi pożyczyć pieniądze z innego miejsca, aby zapłacić za surowce i inne wydatki związane z jego działalnością. W takich sytuacjach faktoring częściowy może pomóc rozwiązać ten problem, zapewniając finansowanie płatności za faktury od klientów.

W ostatnim czasie zauważono wzrost zainteresowania klientów faktoringiem niepełnym, dlatego zwiększono limit z 1 mln zł do 3 mln zł, automatyzując proces finansowania i ograniczając formalności do minimum. Dyrektor Zarządzający Produktami Klienta Komercyjnego Alior Banku, powiedział, że w ten sposób można wyjść naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców, którzy przeżywają impas płatniczy i pozycjonować  produkt wśród najlepszych na rynku.

Oprócz wysokiego finansowania i szybkich decyzji kredytowych atutem Alior Banku jest stała prowizja przez cały czas trwania umowy – niezależnie od wzrostu oprocentowania. Niezbędne formalności są również ograniczone do minimum. Decyzję o przyznaniu limitu podejmuje się na podstawie oświadczeń dostarczonych przez klienta po pozytywnej weryfikacji reputacji.

Przedsiębiorca uzyskuje finansowanie po podpisaniu umowy z bankiem i uzyskaniu potwierdzenia przelewu od kontrahenta zgłaszającego się do agencji faktoringowej. Może wówczas wystawiać bankom faktury finansowe dla swoich kontrahentów, z terminami płatności do 90 dni. Bank wypłaca mu środki w postaci 90% zaliczki. Całkowita wartość faktury. 10% więcej. Odebrane przez klienta po uregulowaniu płatności przez kontrahenta. Alior Bank akceptuje kontrahentom opóźnienie płatności do 30 dni od terminu płatności. Po tym terminie ma prawo ubiegać się o zwrot zaliczki. Marża na finansowanie po terminie płatności faktury nie wzrasta w dopuszczalnym okresie opóźnienia.

 

3 komentarze

 1. Halina
  4 sierpnia 2022 @ 14:08

  Limit, który jest dostępny w Alior Banku to świetna funkcja. Posiadanie limitu jest super wygodne i na pewno pomaga w bezpieczeństwie konta. Lubię mieć możliwość ustalania własnych limitów i bardzo się cieszę z takiej możliwości!

 2. Kasia
  4 sierpnia 2022 @ 14:09

  Bardzo się cieszę, że w moim banku, Aliorze, dostępny jest limit wypłat. Martwiłam się o to, kiedy po raz pierwszy otworzyłam u nich konto, ale jak dotąd jest świetnie. Jest to szczególnie świetne, ponieważ pozwala mi śledzić moje wydatki i upewnić się, że nie przesadzę.

 3. Bogdan
  4 sierpnia 2022 @ 14:10

  Jest to limit zgodny z prawem i jestem za niego wdzięczny.

  Alior Bank sprawdza się jako instytucja dbająca o finanse obywateli.

Dodaj komentarz