Skip to content

Taksówkarz, który uratował życie 12-letniej dziewczynki, został okrzyknięty bohaterem

Spis treści

5 maja w Bielsku-Białej doszło do ataku nożownika. 12-letnia dziewczynka została kilkakrotnie ugodzona nożem przez 41-letniego sprawcę.

Jeden z bezpośrednich świadków zdarzenia, widząc, że życie dziecka jest zagrożone, stanął w jej obronie. Ryzykując własne życie, pospieszył 12-latce z pomocą. Odepchnął napastnika od swojej ofiary i zasłonił ją własnym ciałem. Dziecko w stanie zagrażającym życiu zostało przewiezione do szpitala, gdzie lekarze wygrali walkę o jego życie.

W ubiegłym tygodniu panu Andrzejowi w imieniu Komendanta Głównego Policji nadinspektora Krzysztofa Herzyka oraz bielskich policjantów podziękował młodszy inspektor Dariusz Zajda. Mężczyzna jest taksówkarzem z Bielska-Białej i chciał pozostać anonimowy.

Numer do taxi z Bielska-Białej znajduję się w bazie: https://taxi-24.com.pl/taxi-bielsko-biala/

Serwis oferuję także wiele innych kontaktów firm taxi z różnych miast Polski.

Postawa, jaką zaprezentował, to najdoskonalszy obraz bohaterstwa i poświęcenia dla drugiego człowieka – podkreślają mundurowi z bielskiej komendy policji.

Zachowanie pana Andrzeja było naprawdę godne naśladowania – pomógł mężczyźnie, który podczas napadu padaczkowego upadł na ulicę, wzywając karetkę i czekając, aż przyjedzie na miejsce. Poczekał też z nim, aż ratownicy medyczni zabiorą go z rogu ulicy, na którym się przewrócił, mimo że sam jest w złym stanie zdrowia (choruje na cukrzycę). Zdaniem Dariusza Zajdy, takie zachowanie jest nietypowe dla osoby, która brała udział w takim wydarzeniu – powiedział, że trudno znaleźć kogoś, kto by się tak zachował, biorąc pod uwagę wszystkie własne problemy, z którymi musi się zmagać na co dzień.”

5 komentarzy

 1. Lucjan
  24 maja 2022 @ 12:06

  Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale czasami ktoś zrobi coś dobrego, nie oczekując niczego w zamian. Nie robi tego po to, żeby dostać poklepanie po plecach, zwrócić na siebie uwagę czy cokolwiek innego. Robi to po prostu dlatego, że chce pomóc innym – i to jest wspaniałe!

 2. Halina
  24 maja 2022 @ 12:07

  Nie zamierzam mówić, że zasłużył na medal czy cokolwiek innego – to znaczy, nie znam go. Ale wiem, że gdyby był harcerzem, dostałby odznakę harcerską za „Ratowanie życia”, bo istnieje coś takiego.

 3. Aneta
  24 maja 2022 @ 12:09

  Ci ludzie są nie tylko najlepsi w tym, co robią, ale mają też wyjątkową umiejętność sprawiania, by inni czuli się jak najlepsza wersja samych siebie. Są naprawdę inspirujące i zasługują na wyróżnienie w postaci nagrody https://taxi-24.com.pl/ ,dziękuję takim ludziom.

 4. Eliza
  24 maja 2022 @ 12:16

  Chcę przez to powiedzieć, że ci ludzie uczynili swoją misję, aby pomagać innym, i robią to, nie oczekując niczego w zamian. Nie kierują się zyskiem ani sławą – po prostu chcą widzieć, że inni odnoszą sukcesy i są szczęśliwi.

 5. Tomek
  24 maja 2022 @ 12:18

  Wiemy, że jest wiele osób, które pomogły nam na naszej drodze, i chcemy je uczcić. Chcemy okazać naszą wdzięczność za to, w jaki sposób wpłynęli na nasze życie i jak sprawili, że staliśmy się lepszymi ludźmi.

Dodaj komentarz