Skip to content

Terapia uzależnień u małych pacjentów

Spis treści

Problem uzależnień wśród dzieci i młodzieży jest jednym z największych zagrożeń współczesności. Zjawisko to jest zw. z wieloma czynnikami, takimi jak gwałtowne przemiany społeczne, ekonomiczne oraz kulturowe. Wzrost bezrobocia, pogorszenie sytuacji ekonomicznej, erozja systemu wartości etycznych i norm moralnych prowadzą do lawinowego wzrostu osób sięgających po środki psychoaktywne. Niestety, to głównie dzieci i młodzież są dotknięte tym problemem. Dlatego tak ważne jest prowadzenie terapii uzależnień w Rzeszowie w momencie pojawienia się problemów z nałogami.

A jakie mogą być te nałogi?

Jedną z przyczyn uzależnień wśród dzieci i młodzieży może być również niezdrowe jedzenie. Naukowcy przeprowadzili badania, z których wynika, że już jedna porcja fast-foodu zwiększa ryzyko chorób układu krążenia, udaru i zawału serca. Jedzenie tego typu posiłków prowadzi do nadwagi i otyłości. Chęć jedzenia niezdrowych posiłków może prowadzi do nałogu kompulsywnego żarłoka, która wymaga leczenia w gabinecie terapii uzależnień w Rzeszowie.

Do innych rodzajów nałogów, które wymagają konsultacji u psychologa w Rzeszowie należy sięganie po używki w postaci alkoholu, papierosów czy środków psychoaktywnych. Czasem psycholog dziecięcy Rzeszów może zdiagnozować inne nałogi zw. z własną seksualnością.

Postępowanie w przypadku nałogów

W przypadku dzieci i młodzieży uzależnionych od substancji psychoaktywnych lub cierpiących z powodu innych problemów emocjonalnych, zaleca się skorzystanie z pomocy psychologa z Rzeszowa. W tym przypadku Psycholog dziecięcy Rzeszów będzie idealnym opcją. Terapia u psychologa Rzeszów może pomóc w zidentyfikowaniu przyczyn uzależnienia i skutecznie pomóc dziecku w radzeniu sobie z problemem. W przypadku leczenia uzależnień psycholog dziecięcy Rzeszów stosuje różne techniki terapeutyczne, takie jak terapia poznawczo-behawioralna, terapia rodzinna oraz terapia uzależnień, aby pomóc dziecku w przezwyciężeniu uzależnienia i poprawie jego stanu emocjonalnego. Ważne jest, aby rodzice wspierali dziecko w procesie terapeutycznym i zachęcali je do uczestnictwa w sesjach terapeutycznych.


Odczucia dzieci po wizycie u psychologa dla dzieci

Oto trzy przykładowe wypowiedzi małych pacjentów po terapii u psychologa dziecięcego z Rzeszowa:

  1. „Początkowo bałam się chodzić na psychoterapię w Rzeszowie, ale terapia okazała się naprawdę pomocna. Dzięki rozmowom z panią psycholog Rzeszów czuję się lepiej i mam lepsze narzędzia do radzenia sobie ze stresem i emocjami.”
  2. „Terapia u psychologa z Rzeszów była dla mnie świetnym doświadczeniem. Teraz wiem, że mam wsparcie i kogoś, z kim mogę porozmawiać o swoich problemach. Cieszę się, że zdecydowałem się na terapię.”
  3. „Nie wiedziałem, co oczekiwać po terapii uzależnień Rzeszów jestem bardzo zadowolony z wyników. Pani psycholog Rzeszów pomogła mi zrozumieć, dlaczego czuję się tak, jak się czuję i nauczyła mnie sposobów na radzenie sobie z moimi problemami.”

psycholog rzeszów, psychoterapia rzeszów, Psycholog dziecięcy Rzeszów, Terapia uzależnień Rzeszów