Skip to content

Wzrost popularności CDA Premium jest już ponad 466 subskrybentów

Spis treści

W pierwszym kwartale tego roku (31 marca) przychody ze sprzedaży CDA SA wyniosły 17,5 mln zł i były zbliżone do osiągniętych w pierwszym kwartale 2021 roku. Zysk netto wzrósł o 5,8%. Liczba abonentów usługi CDA Premium na koniec marca przekroczyła 466 tysięcy – to wzrost o prawie 3% w porównaniu z 31 grudnia ubiegłego roku.

Łączna liczba abonentów platformy OTT (over the top) firmy wzrosła o 6,5% rok do roku. Wzrost ten wynikał głównie z efektu wysokiej bazy – czytamy w komunikacie prasowym spółki matki UBI. W I kwartale ubiegłego roku istotnym czynnikiem kształtującym wyniki były ograniczenia nałożone przez rząd w związku z COVID-19 – izolacja i przymusowe ferie zimowe sprzyjały częstszej niż zwykle konsumpcji treści VOD zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i Smart TV – podało UBI Technics w oświadczeniu.

W pierwszym kwartale 2022 roku sprzedaż miesięcznych abonamentów CDA Premium i CDA TV stanowiła ponad 97 proc. przychodów ogółem i wyniosła 17 mln zł. Zysk operacyjny w tym samym okresie wyniósł 6,2 mln zł, co oznacza wzrost o 5,2 proc. rok do roku. W omawianym kwartale firma wypracowała 5 mln zł zysku netto (wzrost o 5,8 proc.).

Segment CDA TV spółki koncentruje się na rozwoju usługi CDA Premium, która wystartowała w 2021 roku. Na koniec marca 2022 roku liczba aktywnych subskrypcji CDA Premium oraz pakietów Start i Podstawowego w ramach oferty CDA TV wyniosła 466 841, o ponad 117 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku. W tym okresie spółka prowadziła negocjacje z dystrybutorami filmowymi w zakresie współpracy przy opracowywaniu nowych filmów do wyświetlania w reklamach w kinach, a także negocjowała umowy dotyczące filmów własnej produkcji, które mogą być wyświetlane w domu poprzez emisję w późnych godzinach nocnych i usługi wideo na żądanie.

Wiele osób szuka telefonów CDA, aby uzyskać pomoc od doradcy przez telefon. Jak informuje strona cda premium kontakt telefoniczny, nie ma obsługi numerów kontaktowych, a jedyną pomocą udzielaną przez pracowników BOK CDA jest wsparcie online.

3 komentarze

 1. Zbyszek
  1 sierpnia 2022 @ 11:46

  Jako profesjonalista, który bardzo liczy na możliwość pracy w tej technologii, cieszę się z takiego obrotu sprawy platforma CDA premium rośnie w siłę i oferuje szeroką bazę filmów.

  Kibicuje tej platformie, uważam, że powinna się rozwijać w tym kierunku.

 2. Piotr
  1 sierpnia 2022 @ 11:49

  Jestem zadowolony z tego wzrostu, który doprowadził do wzmocnienia siły i wiarygodności platformy CDA Premium.

  To jest znaczące dla przyszłości tej platformy.

 3. Adam
  1 sierpnia 2022 @ 11:52

  Przy tak dużej ilości języków naprawdę ciężko jest kupić te, które nam się nie podobają, ale opcja wyszukiwania jest świetnym sposobem na odfiltrowanie filmów, które nas nie interesują.

  To jest mega pozytywne doświadczenie korzystania z tej platformy, mówię Wam.

Dodaj komentarz