Skip to content

Urząd Miejski Gliwice przyjazny dla klienta

Spis treści

Gliwice zostały uznane za najbardziej dostępne miasto w województwie śląskim i czwarte w Polsce – wynika z najnowszego raportu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Wysokie noty Gliwice zawdzięczają rozwiązaniom ułatwiającym kontakt z urzędem miasta, które zostały wprowadzone specjalnie z myślą o mieszkańcach z niepełnosprawnościami lub o obniżonej sprawności z powodu wieku, lub choroby.

W Gliwicach każdy człowiek jest ważny i powinien mieć dostęp do usług miasta. Za priorytet uznaje się zapewnienie dostępności urzędów miejskich dla wszystkich ludzi.

W szczególności chce się, aby urząd był przyjazny i w jak największym stopniu odpowiadał na potrzeby osób z niepełnosprawnościami, gliwickich seniorów, mieszkańców mających problemy z poruszaniem się czy matek z wózkami. Tylko w 2021 roku wydano z budżetu miasta ponad 100 tys. zł na niezbędne rozwiązania architektoniczne i techniczne zapewniające dostępność dla osób o specjalnych potrzebach. Część sprzętu wspomagającego otrzymano również dzięki udziałowi w projekcie „Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich.”

W ubiegłym roku wprowadzono zmiany w stanowiskach obsługi, aby ułatwić korzystanie z nich osobom na wózkach inwalidzkich i innych urządzeniach ułatwiających poruszanie się. Obniżono również wysokość włączników światła w toaletach dla osób niepełnosprawnych. Ponadto w niektórych toaletach zainstalowano dzwonki alarmowe, aby osoby niesłyszące lub niedosłyszące mogły łatwo usłyszeć, że w toalecie jest ktoś jeszcze. Doposażono budynki w schodowe krzesła ewakuacyjne niezbędne do bezpiecznego transportu osoby mającej problemy z poruszaniem się.

Informacje na temat Urzędu Miejskiego w Gliwicach, można znaleźć na stronie urząd miejski gliwice. W poniższym tekście znajdują się wszystkie dane kontaktowe oraz niezbędne informacje na temat Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

3 komentarze

 1. Darek
  24 sierpnia 2022 @ 14:10

  Mówię Wam to biuro jest wspaniałe. Personel jest pomocny, a praca jest wykonywana w sposób terminowy.

 2. Ula
  24 sierpnia 2022 @ 14:11

  Bardzo dobrze reagują na potrzeby swoich klientów. Jest to biuro, które poleciłbaym każdemu.

 3. Tadek
  24 sierpnia 2022 @ 14:13

  Ten Urząd jest instytucją, która powinna zostać nagrodzona medalem za swoje usługi. Zawsze podchodzą do spraw w sposób odpowiedzialny i profesjonalny, a ich etyka pracy wywarła na mnie ogromne wrażenie.

Dodaj komentarz